Zaloguj
Skōntaktuj sie z nami 32 77 27 501
Ślōnski Dōm Brokerski
1
Potrza Ci fachowego doradzaniŏ we ubezpieczyniach?
Ôstŏw to w naszych rynkach
Dowiydz sie wiyncyj

Aktualności

Ruch dostał odszkodowanie SL

Ruch dostał odszkodowanie SL

06.05.2015
Zakończyła się sprawa wypłacenia Ruchowi Chorzów S.A. odszkodowania za brak możliwości rozegrania pierwszego meczu pucharowego w ramach Ligi Europejskiej przeciwko FC Vaduz w dn. 17 lipca ub. roku.


Przypomnijmy, że przed rozpoczęciem sezonu 2014/2015 na boisku stadionu przy ul.Cichej przeprowadzono zabieg frezowania, w wyniku którego murawa nie była zdatna do gry na wskazany dzień, co w konsekwencji wiązało się z koniecznością rozegrania meczu LE w Gliwicach. W związku z zaistniałą sytuacją, Ruch Chorzów postanowił wystąpić o odszkodowanie i zwrot utraconych zysków. Zgodnie z zebraną dokumentacją i po analizie wniosku złożonego przez klub, roszczenia Ruchu zostały odrzucone. W ślad za kolejnym wnioskiem, złożonym z inicjatywy Urzędu Miasta Chorzów i Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu oraz serii negocjacji, Ubezpieczyciel, którym wówczas była firma Gothaer S.A. - postanowił przyznać Ruchowi wypłatę tytułem ex-gratia, a w konsekwencji zakończyć postępowanie stosowną ugodą. Ugodę, na podstawie której wypłacono Klubowi odszkodowane w wysokości 200 000 zł podpisały trzy strony – Ruch Chorzów S.A., MORiS oraz Gothaer S.A.

Pośrednikiem w postępowaniu ugodowym był broker ubezpieczeniowy Miasta Chorzów, którym jest konsorcjum: NORD Parter sp. z o.o. z Torunia oraz Śląski Dom Brokerski sp. z o.o. ze Świętochłowic.


Źródło: http://www.chorzow.eu/aktualnosci/3772-ruchu-dostal-odszkodowanie.html